Ing. Jindřich Krátký

Jindra Krátký Pocházím z Kladna, kde jsem se před více jak 37 lety narodil. Po dokončení ČVUT a díky práci v Praze jsem se v našem hlavním městě i na pár let usadil. Tam jsem si našel svou ženu a narodily se nám tam obě děti. V tu chvíli nám bydlení v podnájmu uprostřed rušného města přestalo vyhovovat, a tak jsme se začali poohlížet v okolí. Jako mnozí další jsme hledali klidnější místo s nedalekou přírodou, ale zároveň na dosah metropole. Chýně se před šesti lety ukázala jako ideální volba.

Postupně jsme začali poznávat naši obec a sledovali jsme, jak se mění. Nejsme lidé, kteří se rychle zapojují do komunity a sžití s Chýní nám pár let trvalo. Postupně ale naše děti prošly školkou až do nové základní školy, manželka začala pracovat na obecním úřadě a my jsme do místních radostí i strastí více pronikli. Potkali jsme zde mnoho fajn lidí, mezi nimiž nechyběla ani současná starostka Anna Chvojková. Od prvního setkání z ní sálala neuvěřitelná energie, nezištnost a pozitivní přístup. Bylo úžasné zjistit, kolik své osobnosti vkládá do vedení obce a že být starostkou je pro ni mnohem více než jen pouhá funkce, že opravdu naplňuje frázi „svou práci dělá s láskou a nadšením“.

A tak jsem neváhal, když jsem byl osloven s nabídkou přidat se ke sdružení ESO a svým dílem přispět k týmu zapálených lidí pomoci Efektivně Spravovat Obec. Rád využiji například jak své znalosti z dlouholeté praxe v IT, tak zkušenosti z práce se psy pro další rozvoj Chýně a pro další zlepšení života místní komunity.

Je úžasné najít partu lidí, kteří chtějí zlepšit věci kolem sebe a ne je jen využít pro svůj prospěch. A ještě lepší je být její součástí.


Zpět na přehled všech kandidátů