Josef Chyba

rodina pana Chyby Josef Chyba se narodil se v Chýni, v prosinci roku 1933 „na mláďátka“, v č. p. 45, kde se také narodila v roce 1908 jeho maminka Boženka Rajtorová, na fotce první dáma vlevo a vedle její rodiče, dědeček a babička, manželé Rajtorovi.

Pan Chyba vychodil chýňskou obecní školu, druhý stupeň základního školního vzdělání absolvoval v Hostivicích. Poté se v Praze vyučil v oboru kadeřník, holič a vlásenkář, po vyučení působil ve svém oboru v holičství na pražských Vinohradech.
Od roku 1952 pracoval ve firmě Praga Hostivice, v letech 1968 až 1995 byl zaměstnán v u Armády ČR.

Jeho největší celoživotní zálibou je sport. V 50. letech hrál za Chýni hokej i fotbal. Vyprávěl nám, že byly tak tuhé zimy, že hokej se tu hrál od listopadu do března. Hrály se tu zápasy mezi okolními vesnicemi, ale i se vzdálenějšími městy. a Utkání byla velmi oblíbená a navštěvovaná fanoušky z širokého okolí. Účast byla někdy i 400 lidí. V současnosti, vzhledem ke svému věku, sleduje sportovní utkání už spíše jako televizní divák.
V 60. letech se jako hospodář tělovýchovy Jednota Sokol Chýně zasloužil o získání finančního příspěvku na vybudování tělocvičny a klubovny v č. p. 23 na dnešní ulici Hlavní.
V letech, kdy pracoval v u Armády ČR, nejednou pozval do Chýně armádní kapelu, která zde hrála k tanci a poslechu na návsi v hospůdce, kde byl i tehdy velký taneční sál.

Pan Chyba při práci u Strahováku Od roku 1967 je aktivním členem rybářského spolku v Chýni. Tehdy spolek využíval jen rybník tzv. "návesák“. V roce 1999 se stal zakládajícím členem obecně prospěšné společnosti OPS Strahovský rybník, která se zabývá sportovním rybolovem. V současné době vykonává ve společnosti funkci ředitele.

Sdružení nezávislých kandidátů ESO Chýně pan Chyba podporoval a fandí mu od jeho vzniku v roce 2014. Nyní se rozhodl sdružení ESO aktivně podpořit svoji kandidaturou, aby ukázal i za svou generaci, že současnému vedení obce věří a rád by, aby dostalo prostor uskutečnit své plány i v dalším volebním období.


Zpět na přehled všech kandidátů