Ve středu 31. 10. proběhla ustavující schůze nového chýňského zastupitelstva vzešlého z nedávných komunálních voleb. Z patnácti nově zvolených zastupitelů je deset nových a pět obhájilo mandát z předchozího volebního období. Díky velké podpoře naší kandidátky zasedlo v patnáctičlenném zastupitelstvu dvanáct zastupitelů za sdružení ESO Chýně.

Naši volební kampaň jsme zahájili již 19.6.2018 při neformální akci ve Višňovce. Na webových stránkách a FB profilu ESO jsme během následujících měsíců postupně prezentovali desítky článků a příspěvků. Kostru tvoří tři hlavní tématické okruhy:

Křížkování konkrétních kandidátů v komunálních volbách funguje zcela jinak než v poslaneckých a krajských volbách. V praxi může vést k tomu, že místo vyjádření podpory své vybrané straně ublížíte. Pokud u své preferované strany zakroužkujete třeba jen pět oblíbených kandidátů, deset Vašich hlasů propadne! To je zásadní rozdíl oproti parlamentním volbám: nelze volit jen jednu stranu a zároveň dát některým jejím kandidátům preferenční hlasy. Nevzdávejte se části svých hlasů křížkováním jen známých jmen. V komunálních volbách rozhodují velké křížky!


Na této stránce postupně doplňujeme odkazy na články s podrobnějšími údaji ke každému z 8 důvodů, proč volit naše sdružení ESO:

  1. Máme zkušenosti (19.7.2018)
  2. Splnili jsme cíle z 2014 (7.8.2018)
  3. Dořešili jsme letité problémy (21.8.2018)
  4. Umíme získat dotace (2.9.2018)
  5. Víme, co Chýně potřebuje (10.9.2018)
  6. Nabízíme komplexní program (18.9.2018)
  7. Jsme motivovaný tým (24.9.2018)
  8. Máme skvělého lídra (30.9.2018)

Na této stránce postupně doplňujeme odkazy na články s podrobnějšími informacemi ke každé z osmi programových oblastí:

Souhrn jednotlivých bodů programu naleznete zde.

Naše heslo pro letošní volby zní Zvolte opět správnou kartu!

Pátý ročník této již tradiční akce je za námi. Stejně jako u všech předchozích ročníků si organizátoři a současně i účinkující v roli pohádkových postav odpoledne moc užili. A jako vždy jim největší odměnou byly rozzářené oči spokojených dětí.

V průběhu Pohádkové aleje i po víkendu jsme dostali pár dotazů, jaký byl princip a průběh naší šifrovací hry - Tajemství chýňských skřítků. Pro ty, co se podobné akce dosud nezúčastnili, neměli čas nebo nenašli odvahu:), jsme tedy připravili možnost si ještě dodatečně luštění šifer vyzkoušet nanečisto.

Pohádková alej 2018

Historie Pohádkové aleje

Přijměte naše pozvání na pátý ročník dětské akce Pohádková alej. Tato dnes již tradiční akce se poprvé konala 20.9.2014 při první kandidatuře uskupení ESO Chýně. Cílem bylo spojit příjemné s užitečným, tj. zpříjemnit dětem zahájení školního roku a zároveň umožnit dospělým seznámit se s kandidáty a hlavně programem ESO. I přes nepřízeň počasí (zima a déšť) jsme při prvním ročníku překonali hranici stovky aktivních dětských účastníků. Po ukončení akce jsme měli od jejích účastníků pozitivní zpětnou vazbu. Odpoledne si užili i všichni organizátoři v roli pohádkových postav a proto jsme se rozhodli akci následující roky opakovat. Účast se postupně přehoupla přes 200 dětí, rekord je zatím 278 vydaných hracích karet v roce 2016.