Ing. Zdeněk Vajnlich

Zdeněk Vajnlich Má rodina pochází z východočeského Ústí nad Orlicí, kde jsem se i já před 38 lety narodil. V mých dvou letech jsme se přestěhovali do Prahy. Po úspěšném absolvování VŠE se mi naskytla příležitost pracovat v jedné zahraniční daňově-poradenské společnosti v Dublinu v oblasti mezinárodního poradenství pro DPH. V Dublinu jsem strávil 3,5 roku, abych poté odešel zakládat konzultační oddělení pro tuto firmu do New Yorku. Zde jsem také pár měsíců po příjezdu poznal svoji ženu Holly. Po narození našich dvojčátek jsme se rozhodovali, co dále. Společným rozhodnutím jsme dospěli k závěru, že pro děti bude lepší vyrůstat v Čechách. A protože jsem v Chýni vlastnil pozemek, volba byla jasná. Než jsme dostavěli dům, narodilo se nám třetí dítko a od ledna 2016 bydlíme v Chýni.

Ve firmě mi vyšli vstříc a umožnili pracovat z domova a manželka s radostí využila nabídky pana ředitele pracovat jako učitelka anglické konverzace v chýňské škole a školce.

Ani se nám nesnilo, že v Chýni najdeme tak skvělé zázemí s úžasnou komunitou přátel, které považujeme za součást naší rodiny. Právě takto jsme se seznámili i se současnými členy ESO, které jsem se rozhodl aktivně v letošních volbách podpořit. Líbí se mi aktivní přístup současného vedení a směr, kterým se obec ubírá.

S pojmem „Working for your Community“ jsem se často setkával v USA, kde je tato aktivita velmi rozšířená a kde jsem se naučil vnímat její přínos pro místo, kde žiji. I proto se jako dobrovolný hasič, člen Klubu rodičů MŠ/ZŠ a nyní také jako kandidát za ESO Chýně chci aktivně podílet na rozvoji naší obce.


Zpět na přehled všech kandidátů