Marcela Czerwinski

Marcela Czerwinski Pocházím z Nového Města pod Smrkem v severních Čechách, kde jsem po absolvování ekonomické školy v Liberci zastávala funkci sekretářky starosty a místostarosty města. Od chalupářů z Prahy jsem náhodou dostala tip na volné místo v začínající firmě DATART, která měla tehdy asi 20 zaměstnanců. V této společnosti, na různých pozicích, pracuji již 24 let a nyní zajišťuji podporu pro 42 prodejen v ČR.

Když jsme s manželem zakládali rodinu, chtěli jsme dětem umožnit volnost a možnost běhat po vsi s kamarády. Rozhodli jsme se proto koupit malý dům ve staré části Chýně. Žijeme zde již desátým rokem a užíváme si všech výhod života na vesnici. Bydlíme v místě, kde skvěle funguje sousedská pospolitost. To nás na životě tady nejvíce těší a velice si toho vážíme, protože v dnešní uspěchané době to není samozřejmostí.

Mezi mé největší záliby patří naše děti, rodina a focení. Ráda se angažuji na dětských dnech, rybářských závodech i školních akcích. Práce s lidmi mě nabíjí a dělá mi radost. I proto jsem se v době, kdy byl můj první syn malý, zapojila do provozování mateřského centra Chýně „MACECHY“. Tam jsem se prvně setkala s naší současnou paní starostkou, Annou Chvojkovou. Už tehdy mne zaujala svou zručností, velkým množstvím nápadů a energií, kterou u ní nepřestávám obdivovat i na pozici starostky obce.

Současného vedení obce si vážím za jejich práci v minulých letech, proto jsem se rozhodla sdružení ESO aktivně podpořit. Ráda bych rovněž k dalšímu rozvoji naší obce sama přispěla. Vzhledem k mým zkušenostem bych se ráda věnovala zejména rozvoji kulturního a společenského života v Chýni pro děti i dospělé.

Během posledních měsíců jsem měla možnost se při přípravě programu a dalších aktivitách sdružení ESO přesvědčit, že jsme skvělý tým, který naplňuje verš ze známé písně Voskovce a Wericha: „...a všichni dohromady uděláme moc!“


Zpět na přehled všech kandidátů