Dr. rer. nat. Lukáš Palatinus

Pocházím z východočeského Ústí nad Orlicí. Do Prahy mě zavedlo studium geologie, během kterého jsem začal pracovat na Fyzikálním ústavu Akademie věd ČR v oboru krystalografie. Po dvou několikaletých studijně pracovních pobytech v Německu a ve Švýcarsku jsem se do Fyzikálního ústavu vrátil. Společně s mou ženou jsme hledali vhodné místo pro rodinný život, které by bylo v dosahu mého pracoviště. Volba padla na Chýni, kde již bydleli naši příbuzní a kde se nám naskytla příležitost koupit pozemek se starým domem ve staré části obce. Do Chýně jsme se přistěhovali v roce 2009.

Lukáš Palatinus Díky tomu, že jsem v Chýni již měl známé, kteří byli aktivní v komunální politice, začal jsem se i já velmi brzy zajímat o dění v obci. Po komunálních volbách v roce 2010 jsem se stal členem finančního výboru a mohl jsem tak velmi zblízka sledovat kupící se problémy Chýně. Bylo zřetelné, že Chýně potřebuje ve svém čele někoho, kdo je schopen se s těmito problémy vypořádat, řešit je komplexně a s dlouhodobější vizí. Proto mě doslova nadchlo, když se do chýňské komunální politiky zapojila Anna Chvojková a když projevila ochotu se tohoto úkolu ujmout. Vzhledem k její kvalifikaci (studovala geografii se zaměřením na územní rozvoj), pracovním zkušenostem, znalostem z oblasti získávání dotací, schopnosti rychle se orientovat v problémech, ale hlavně díky její neutuchající energii, činorodosti a optimismu, jsem byl přesvědčený, že je schopna tuto úlohu zvládnout.

Spolu s dalšími podobně smýšlejícími lidmi jsme v roce 2014 založili sdružení nezávislých kandidátů ESO Chýně. Ve volbách jsme uspěli, získali jsme tři mandáty a Anna Chvojková se stala starostkou Chýně. Já jsem se stal zastupitelem a předsedou finančního výboru obce. Myslím, že uplynulé čtyři roky jasně ukázaly, že Anna Chvojková nelehký úkol zvládla velmi dobře. Proto bych byl moc rád, kdyby ve své práci mohla pokračovat a její kandidaturu na pozici starostky opět plně podporuji.

Pokud se zrovna nevěnuji své práci nebo komunální politice, věnuji se své rodině, která čítá tři školkou či školou povinné ratolesti. Relaxuji při každodenních cestách na kole do práce a z práce. Rád si také zamuzicíruji s kytarou či houslemi. Miluji hory ve všech jejich podobách. Mým koníčkem je i astronomie a vše co souvisí s nebeskou mechanikou. Tato záliba se "zhmotnila" v podobě slunečních hodin, které jsem vytvořil na průčelí našeho domu.


Zpět na přehled všech kandidátů