Mgr. Anna Chvojková - kandidátka na starostku

Anna Chvojková Narodila jsem se v Praze, dětství jsem prožila v Praze a ve východních Čechách. Po maturitě na gymnáziu se zaměřením na matematiku a fyziku jsem vystudovala obor Sociální geografie a regionální rozvoj na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Před koncem studia jsem v rámci studijního programu Erasmus vyjela do španělské Sevilly. V té době jsem se seznámila se svým budoucím manželem a přestěhovala jsem se za ním do Kladna. Od roku 2004 jsem pracovala jako projektový manažer v neziskovém sektoru. V roce 2007 jsem nastoupila do Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde jsem byla po čase jmenována ředitelkou sekce rozvoje lidských zdrojů a regionálních zastoupení. S manželem jsme v té době plánovali založení rodiny, a protože oba máme vztah k zahradničení, rozhodli jsme se pro stavbu domu na vlastním pozemku. Na Chýni jsme narazili vlastně náhodou, ale velmi brzy jsme se zde začali cítit opravdu "doma". Stěhovali jsme se v roce 2009 a naše dvě děti už se narodily v Chýni. Od začátku se nám velmi líbí komunitní styl života, odlišný od anonymních sídlišť ve větších městech.

O komunální politiku jsem se zajímala již v době, kdy jsme bydleli v Kladně. Od nastěhování do Chýně jsem pravidelně navštěvovala veřejná zasedání zastupitelstva a snažila se seznámit s místními problémy a plány na jejich řešení. Tam, kde to moje vzdělání a zkušenosti umožňovaly, jsem se snažila aktivně přispět a pomoci. Tehdejší vedení obce z mého pohledu zdaleka ne vždy reagovalo na diskutovaná témata konstruktivně. Bylo jasné, že nemá cenu si jen pasivně stěžovat, ale je potřeba nabídnout alternativu. I díky podpoře mnoha podobně smýšlejících přátel a známých jsem dospěla k rozhodnutí, že pokud chci Chýni ještě více prospět a posunout ji kupředu, je nutné udělat další krok. Tím bylo založení ESO Chýně a účast v komunálních volbách v roce 2014. Námi sestavený program a naše plány dalšího rozvoje obce oslovily nejvíce voličů. Volby jsme vyhráli a já se tedy místo návratu na Svaz průmyslu a dopravy ČR stala starostkou Chýně.

Zvláště první rok byl velmi náročný, ale díky pozitivnímu přístupu a dobré spolupráci s mnoha kolegy a partnery se nám podařilo celé funkční období zvládnout, což dokládají naše výsledky. Není možné všem poděkovat a všechny zde vyjmenovat, ráda bych ale zmínila aspoň dvě klíčové osoby, které mě celou dobu velmi podporovaly a přispěly k dosažení těchto výsledků. V pracovní oblasti je to dvojka naší kandidátky Lukáš Palatinus, zastupitel a předseda finančního výboru obce. V osobním životě je pak mojí velkou oporou můj manžel, který mi pomáhá zachovat rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

Práce pro obec nikdy nekončí, ale smysluplnost této práce mě naplňuje. Věřím, že i do dalšího období má náš tým ESO co nabídnout. Za uplynulé čtyři roky se nedalo stihnout vše potřebné, mnoho projektů máme rozpracovaných a mnoho dalších nových plánujeme.
Ze všech těchto důvodů tedy letos znovu kandiduji na pozici starostky obce Chýně.

 

Existují jen dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.

14. dalajláma Jeho Svatost Tändzin Gjamccho

Zpět na přehled všech kandidátů